Podle čeho vybrat svatební místo?

Vrátit se zpět

Nejde jen o design místa a jeho styl, či atmosféru, která na vás působí. Existují také určité body, podle kterých byste se měli při výběru svatebního místa řídit. Pojďme se na to tedy podívat!

Cena

Cenu záměrně uvádíme jako první. Někomu na ceně záleží, jinému ne. Máte-li ale stanovený rozpočet, kolik a za co chcete utratit, je dobré se toho držet. Cena svatebního místa totiž odpovídá průměrně 40% vašeho svatebního rozpočtu. Ceny svatebních míst jsou ovšem různé. Nejlevněji vás vyjde svatba na radnici, pronájem kulturního domu, či restaurace v hotelu. Dražší jsou pak svatby na zámku, či v soukromých prostorech (jako jsou vily, vinařství, či statky).

Sladění se

Celá svatba většinou probíhá v určitém stylu a nese se v určitém duchu. I výběr místa by jste k tomu tedy měli sladit. Pokud se rozhodnete pro industriální svatbu, nejspíš nebudou mít vaše doplňky význam v zámecké zahradě. Naopak romantická a pohádková svatba neproběhne bez nějakého toho zámku, či louky.

Počet svatebčanů

Nejdříve se rozhodněte, zda obřad chcete nechat volně přístupný veřejnosti, nebo ne. Pokud ano, pak tedy neposlouží malá zámecká kaplička úplně nejlíp tomuto záměru. Naopak, chcete-li svatbu jen v kruhu rodinném, za doprovodu blízkých přátel, pak postačí i menší prostory, či klasická obřadní síň na radnici.

Roční období

I tento fakt je velice důležitý, abyste brali v potaz! Proč? Jednoduše pro svatby venku jsou velice nebezpečné jarní prudké přeháňky a sychravé podzimní počasí. Také chladné a špatně vytopené kulturní sály, či studené zámecké kaple, nepřijdou vhod na podzim, ale spíše v létě – jako místo poskytující příjemné ochlazení.

Vzdálenost

Vzdáleností teď myslíme vzdálenost svatebního místa od vašeho domova (popřípadě od domova svatebčanů). Nelze se zavděčit všem, zvlášť pokud pochází váš partner z druhé strany republiky. Ale pokud s partnerem pocházíte ze stejného místa, nebo alespoň z blízkého okolí, zkuste zvolit nejlepší variantu pro všechny. Popřípadě zvážit možnost ubytování se, i se svatebčany.

Trend současnosti

Trendem současnosti při výběru vhodného svatebního místa bývá jeho kompaktnost a využitelnost jak pro svatební obřad, společný oběd, zábavu do pozdních hodin, tak i ubytování všech svatebních hostů. Takováto svatební místa, která nabízejí tzv. tři v jednom (obřad, pohoštění a zábava, ubytování) jsou velice žádaná. Neváhejte je tedy kontaktovat co nejdříve!

Text: Lucie Holásková